Kuvaus
Kaunis Karjala -kortti sopii hänelle, jolla on Karjala sydämessään. Kortin on suunnitellut Koikkelan Kiiki, joka peri rakkauden Karjalaan mummonsa kautta. Kuvassa männyn oksa sekä teksti ”Mummoni kertoi: kaunis ol’ Karjala.”
Kuvan otin metsäretkellä Revonlahden Kirkkokukkulalla. Oli syyspäivä, puut olivat yökosteuden jäljiltä märkiä. Tästä männynoksasta tuli mieleen mummoni, jonka pihalla kasvoi mäntyjä, ja sitä kautta Karjala, jonka rakkauden ja kaipuun mummo minuun istutti jo pienenä.
Täydellinen hälle, jolla on juuret Karjalassa! Tai kiinnitä kortti jääkaapin oveen ja piristä päivääsi mietteellä.
Katso muutkin mietelausekortit – korteissa kauniita kuvia ja ajatuksia herättäviä mietelauseita. Mietelausekortit piristävät päivää ja auttavat löytämään uusia näkökulmia. Voit ostaa myös kaikki 10 mietelausekorttia yhteishintaan 10,00€.
Kortti kuuluu Mie ja sie -sarjaan, jonka kaksi korttia yhteishintaan 3,50€.
- Kuvat, korttien suunnitelu ja mietelauseet Kirsi-Maria Hiltunen
- Kuvattu Kirkkokukkulalla, Revonlahdella
- Koko A6 (148 x 105 mm).
- Suomalaista laatua! Kaikki Koikkelan kortit painetaan Suomessa.
- Painopaikka Laatupaino, Vihanti.
- Koikkelan korteille on myönnetty Avainlippu.
- Kortit myydään ilman kirjekuoria.
- Hinnat (sis. alv 25,5%):
- Yksittäiset kortit 1,80€
- Mie ja sie sarjan 2 korttia yhteishintaan 3,50€
Huom. Jos haluat yllättää ystävän tai muun läheisen käsinkirjoitetulla kortilla, voit käyttää Koikkelan korttipalvelua. Lisää korttipalvelu, niin kirjoitan kortin käsin ja lähetän suoraan vastaanottajalle, palvelun hinta 3,00€ (sis. alv 25,5%).
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.