Kuvaus
Mummokortti hauskuuttaa vastaanottajaansa! Kortissa Tellu-mummo on huulet tötteröllä antamassa pusua ja teksti ”Suukkoja, suukkoja, MUISKIS!”
Kuvassa on allekirjoittanut Tellu-mummon asussaan eli isotätini peruukissa, siskoni vanhoissa laseissa ja äitini paplarit päässä. Tämän selfien otin sinä päivänä, kun Tellu-mummo sai alkunsa. Vietimme sisarusteni perheitten kanssa juhannusta äitimme ja isämme luona ja löysimme näitä hauskoja rekvisiittoja. Intouduin kehittelemään tämän hahmon, josta syntyi Tellu-mummo. Tellu-mummoon voit tutustua lisää esimerkiksi Koikkelan YouTube-kanavalla.
Katso muutkin Tellu-mummon tuotteet.
→ Katso valmiit lahjapaketit aikuisille.
Lahjojen toimitus myös suoraan päivänsankarille!
- Kuva, teksti ja korttisuunnittelu Kirsi-Maria Hiltunen
- Kuvattu Paavolassa eräänä juhannuksena, jolloin Tellu-mummo sai alkunsa!
- Koko A6 (148 x 105 mm)
- Suomalaista laatua! Kaikki Koikkelan kortit painetaan Suomessa
- Painopaikka Laatupaino, Vihanti
- Koikkelan korteille on myönnetty Avainlippu
- Kortit myydään ilman kirjekuoria
- Hinta (sis. alv 25,5%)
- kortti yksittäin 1,80 € kpl
Huom. Jos haluat yllättää ystävän, läheisen käsinkirjoitetulla kortilla, voit käyttää Koikkelan korttipalvelua. Lisää korttipalvelu, niin kirjoitan kortin käsin ja lähetän suoraan vastaanottajalle, palvelun hinta 3,00€ (sis. alv 25,5%).
Hauska mummokortti – ei tosikoille, vaan humoristeille!
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.